OKNA

Naše profily

Pětikomorový systém se stavební hloubkou 70 mm a vnějším dorazovým těsněním. Systém Ideal 4000 je další generací profilů, které již nyní splňují požadavky na okna budoucnosti. Spojují nejmodernější technologii s nejvyšším komfortem bydlení.

Silná konstrukce profilu 70 mm a velké komory na ocelové výztuhy zajišťují optimální statické parametry a umožňují provedení oken a dveří o velkých rozměrech. Multikomory zajišťují vysokou tepelnou a zvukovou izolaci. Originální a harmonický design, v kombinaci s velkou nabídkou dává téměř neomezené možnosti v kreativním vytváření oken dle vlastního stylu.
Systém Ideal 4000 je univerzální pro jakékoliv využití. Velmi dobře najde uplatnění jak v moderní architektuře novostaveb, tak i při rekonstrukci staveb stávajících. V případě, kdy není možné zvětšit okenní otvor, je velkou výhodou snížená šířka rámu a křídla. Díky tomu je možné zvětšit plochu skla a tím umožnit větší prostup světla do prostoru.

 

 • 5 komor a stavební hloubka 70 mm zajišťuje optimální tepelnou a zvukovou izolaci (U = 1,4 W/m²K)
 • velká komora s výztuží zaručuje potřebnou statiku
 • 15 stupňové zkosení hrany rámu a křídla zajistí optimální svod vody
 • 13 mm posun osy kování od hrany rámu umožňuje použití větších pantů a tím zvyšuje odolnost proti vloupání
 • extrémně odolné a moderní EPDM těsnění zajistí, že okna jsou velmi dobře utěsněna
 • jemné křivky a zkosení profilů dodávají moderní a elegantní vzhled
 • hladký povrch rámu usnadňuje čistění a údržbu.

Pětikomorový systém se stavební hloubkou 70 mm a středovým těsněním. Systém Ideal 5000 je profil, který již nyní splňuje požadavky na okna budoucnosti. Spojuje v sobě nejmodernější technologii s nejvyšším komfortem bydlení.

Silná konstrukce profilu o stavební hloubce 70 mm a velké prostory pro ocelovou výztuž zajišťují optimální statické parametry a umožňují výrobu oken ve velkých plochách. Pětikomorové provedení zajišťuje vysokou tepelnou a zvukovou izolací. U profilu díky použití třetího (středového) těsnění vzniká tzv. „suchá komora“, ve které je uloženo kování, což má pozitivní vliv na jeho životnost a bezchybnou funkčnost.

 • pětikomorové provedení a stavební hl. 70 mm zajišťují optimální tepelnou a zvukovou izolací (U = 1,2 W/m²K)
 • konstrukce se středovým těsněním způsobuje vznik tzv. „suché komory“, ve které je uloženo kován
 • přesunutí osy o 13 mm od hrany rámu umožňuje použití větších pantů a tím zvyšuje odolnost proti vloupání
 • zaoblené linie dávají oknům moderní a harmonický vzhled
 • neviditelné těsnění výrazně zlepšuje estetiku okna
 • 15 stupňové zkosení hrany rámu a křídla zaručuje optimální odvod vody.

Šestikomorový systém se stavební hloubkou 80 mm s vnějším těsněním. Estetická linie profilu Ideal 7000 je vytvořena na základě dlouhodobých zjišťování požadavků klientů a architektů, . Při projektování byl kladen důraz na desing a tepelnou izolaci profilu.

Moderní vzhled soft-line se zešikmením a zaoblením poskytuje novodobý a harmonický vzhled. Hloubka 80 mm zaručuje optimální parametry tepelné a zvukové izolace. Výběrem profilu Ideal 7000 není nutné činit kompromis z hlediska technických vlastností ani z hlediska vzhledu. Volbou oken v systému Ideal 7000 získáte mimořádný vzhled interiéru. Stejně jako u jiných systémů zůstala i zde zachována možnost kompatibility nových a stávajících řešení, což dává možnost kombinace různých produktů s využitím bohaté nabídky dalších komponentů. Skládáním různých verzí, křídel a lišt vzniká široká škála projektů.

 • šestikomorová konstrukce a stavební hloubka 80 mm (U = 1,2 W/m²K)
 • moderní design, oblé linie a zkosy dodají oknům moderní a harmonický vzhled
 • možnost použití skleněných výplní až do šířky 41 mm
 • velké prostory pro výztuhu umožňují použití větších výztuh pro zvýšení stability profil
 • možnost použití různých zasklívacích lišt

Šestikomorový systém s 85 mm stavební hloubkou, se středovým těsněním. Systém Ideal 8000 je nově nabízený profil od firmy ALUPLAST, u kterého je kladen důraz na zlepšení tepelných a akustických vlastností.

Je to především díky rozšíření stavební hloubky řady Ideal 8000 na 85 mm a třem těsněním.

 

 • šestikomorová konstrukce a stavební hloubka 85 mm (U = 0,8 W/m²K)
 • trojsklo 4/12/4/12/4 (36mm) bez příplatku ve standardní výbavě
 • možnost použití skleněné výplně až do šířky 51 mm
 • systém se středovým těsněním (celkem 3 těsnění)
 • konstrukce se středovým těsněním vytváří tzv. „suchou komoru“, ve které pracuje kování


V tomto systému, díky rozšíření na 85mm existuje možnost použití tepelně-izolačního profilu skla až do šířky 51 mm, což umožňuje výrobu oken s velmi nízkou propustnosti tepla. Díky třetímu těsnění tzv. „suché komoře“ ve kterém pracuje kování, se výrazně prodlužuje jeho životnost a stálost jeho součástí.
Systém Ideal 8000 nabízí množství konstrukčních variant, vzájemnou kompatibilitu profilů a především možnost volby optimálního řešení zasklení pro současné požadavky zákazníků a architektů v dosažení maximální možné úspory vytápění moderních objektů.

Hliníkový systém bez tepelné izolace MB-45 je moderní profil, sloužící ke konstrukci vnitřní nebo venkovní zástavby, která nevyžaduje tepelnou izolaci např. různé druhy dělících stěn, okna, dveře (ručně i automaticky posuvné dveře), kyvadlové dveře, pokladní přepážky, výkladní skříně, vitríny a různé prostorové konstrukce.


Konstrukční hloubka profilů oken je 45mm (zárubeň), 54mm (křídlo), a dveří shodně 45mm (zárubeň i křídlo). Výsledkem je efekt jednolitého povrchu z vnější strany po zavření (u oken) a lícování povrchu křídel a rámu (u dveří). Tvar profilů dovoluje získat protažené a odolné konstrukce oken a dveří. Důležitou vlastností systému MB-45 je možnost ohýbání profilů mj. zárubní, křídel a příček, což umožňuje zhotovit různé druhy oblouků nebo obloukových konstrukcí.
Těsnost je zajištěna díky využití speciálních těsnění ze syntetického kaučuku EPDM, které zaručují odolnost proti stárnutí při dlouhodobém provozu.

Moderní systém hliníkových oken a dveří s tepelnou izolací MB-60 se používá ke konstrukci tepelně a zvukově izolovaných částí venkovní zástavby např. různé druhy oken, dveří, výkladních skříňí, prostorových konstrukcí apod. Profily mají tříkomorovou stavbu. Konstrukční hloubka profilů okna činí 60mm (zárubeň) a 69mm (křídlo), u dveří pak 60 mm (zárubeň i křídlo). Toto provedení vytváří jednolitou plochu z venkovní strany po uzavření v případě oken, a slícovaný efekt povrchu křídel a zárubně v případě dveří.


Tvar profilů dovoluje získat protažené a odolné konstrukce oken a dveří. Profily je možné ohýbat, což umožňuje zhotovit různé druhy obloukových konstrukcí. Součinitel prostupu tepla Uf = 2,0 – 3,2W/m2*K dle EN ISO 10077 v závislosti na použitých profilech a příslušenství. V systému jsou použity profilované tepelné můstky tvaru omega o šíři 24 mm (okna) a 14 mm (dveře) z polyamidu zesílené skleněným vláknem. Tvar můstků zvyšuje pevnost profilů a usnadňuje jejich odvodnění, což zajišťuje správnou tepelnou izolaci v jakýchkoli atmosférických podmínkách. Těsnění z EPDM zaručuje dobrou termickou izolaci křídel dveří, a také nepropustnost průniku vody a vzduchu.
Charakteristickou vlastností systému je jeho přesná návaznost na systém MB-45 a MB-70. Tato konstrukce umožňuje použít mnoho kompatibilních dílů v těchto systémech – zasklívací lišty, rohovníky, těsnící lišty, přimykavé těsnění, společné kování, zámky, panty, a také mnoho totožných technologických procesů jako je kolíkováni příček, lepení rohovníků atd. Výsledkem je téměř identický vzhled konečných konstrukcí.

MB-70 je moderní systém se zvýšenou tepelnou izolací, který slouží k provádění vnějších staveb s požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci např. různé typy oken, dveří, větrolamů, vitrín a plošných konstrukcí. Řešení je na základě tříkomorových profilů MB-60. Součinitel prostupu tepla Uf = 1,6 – 2,4 W/m2*K dle EN ISO 10077 v závislosti na použitých profilech a příslušenství.


Pro systém MB-70 je charakteristická nejenom speciální tepelná izolace, ale také novátorské řešení těsnění s tzv. dvoukomponentní stavbou. Konstrukční hloubka profilů oken je 70 mm (rám) a 79 mm (křídlo), u dveří 70 mm (rám i křídlo). Výsledkem je efekt jednolitého povrchu z vnější strany po zavření (u oken) a lícování povrchu křídel a rámu (u dveří). Nízká hodnota součinitele prostupu tepla Uf je díky použití speciálního tepelného můstku a těsnění. Tepelný můstek typu „omega” z polyamidu zpevněného skleněným vláknem má šířku 34 mm (okna) a 24 mm (dveře). Použitý tvar můstku zvyšuje tuhost profilů, usnadňuje jejich odvodnění a zajišťuje vhodnou tepelnou izolaci za každého počasí. Tepelné vložky použité v oknech mají doplňkové utěsnění na spoji profilů a vložky a také výstupy dělící komoru na tři části mezi vnějšími a vnitřními hliníkovými profily. To vše eliminuje další vyplnění prostoru mezi vložkami polyuretanovou pěnou nebo polystyrenovými vložkami.
V systému MB-70 je možno vyrábět dveře a okna odolná proti vloupání, různé verze oken, okno s tzv. skrytým křídlem MB-70 US a verzi MB-70 Industrial neboli okno se vzhledem podobným oceli, které se používá při modernizaci památkových objektů. Systém MB-70 je také základem konstrukce fasády tzv. „studeno-teplé“ MB-70 CW.

ÚSPORA ENERGIE

Máte vysoké náklady na vytápění? Obvykle to není kvůli svému vytápění, ale můžou za to okna. Věděli jste, že okna jsou nejslabší a nejtenčí bod ve fasádě domu? I když okna tvoří pouze 8% z pláště domu, způsobují téměř 40% ztráty tepelné energie.

Typ skla

 • STANDARD DVOJSKLO (U = 1,1 W/m2K argon) s teplým rámečkem (bez příplatku)
 • TROJSKLO (U = 1,7 W/m2K argon) s teplým rámečkem (+ cca 390 Kč/m2)
 • BEZPEČNOSTNÍ O2 (proti zranění) výlohy, velké plochy (+ cca 730 Kč/m2)
 • BEZPEČNOSTNÍ P4 (proti vloupání) (+ cca 1300 Kč/m2)
 • ORNAMENTNÍ ČIRÁ KŮRA (do koupelen, WC apod.) (+ cca 400 Kč/m2)

Proč máme rádi Okna

„Okny nám otevírají pohled do světa.”

“Okna – Místo, kde světlo a život vstupují.”

“Okna: Propojení mezi vnitřkem a venkem.”

10 let zkušeností

5 Star Rating

Rychlé a nekomplikované

Specializovaná podpora